Květen 2010

Green Day >> Letní tour

31. května 2010 v 18:12 | Naty-Green |  Skupina Green Day

Letní tour po otevřených stadionech čítá již 10 obřích koncertů

Dánsko, Německo, Angli, Irsko, Francie a Belgie. To jsou státy, kde se uskuteční velkolepá stadionová show Green Day v letošním roce. Od druhého června do druhého července se tak kapela vrátí do Evropy, kde koncertovala naposledy na podzim loňského roku.
Nově jsou přidány koncerty ve Finsku (8. června), kde se kapela představí po dlouhých 15 letech, a Rakousku (12. června).
gd

American Idiot na Brodway - Green Day

30. května 2010 v 9:16 | Naty-Green |  Skupina Green Day

American Idiot na Brodway

Už dlouho připravovaný muzikál American Idiot, vytvořený skupinou Green Day, měl premiéru 20.dubna 2010 na Brodway, ale my jsme měli možnost už v pátek večer 16.dubna zhlédnout pořad na MTV s názvem: "Green Day Rocks Broadway: American Idiot", který umožnil fanouškům se dozvědět něco o zákulisí muzikálu a jak se vytvářela tato punk-rocková opera. Také nechyběly rozhovory s herci i se samotnými tvůrci muzikálu.
Reportáž nám přiblížila dlouho cestu od samotného natáčení alba American idiot v roce 2003 až po zkoušky v New Yorkském divadle "St.James Theatre".
"Myslím, že právě kolem roku 2003, jsme chtěli jako kapela mít něco jako památný okamžik. Věděli jsme, že chceme vytvořit koncepční album," vysvětlil frontman Green Day -Billie Joe Armstrong.
Když jsme psali tohle album, naráželo převážně na politiku, ve které byl velký zmatek a nepořádek a American Idiot se měl pokusit přivést ke zdravému rozumu. Zkoušeli jsme najít něco v co věřit.
Je to taky o lidech, kteří ztratili sami sebe, ale snaží se najít svoji cestu. A myslím že o tom jsou naše songy už od roku 1988."
Armstrong se taky vyjádřil, že Green Day vždycky věřili, že American Idiot by měl skončit na scéně divadla, ale nevěděli, jestli někdy najdou ten správný tým a správné lidi, co jim pomohou toto všechno zrealizovat Předtím než potkali režiséra muzikálu "Spring Awakening" Michaela Mayera, který se ujal tohoto projektu a řídil ho od úplného počátku. Michael Mayer pracoval na tomto muzikálu už od minulého roku, v kalifornském divadle Berkeley Repertory Theater.
"Toto album je naše dítě. Je skvělé vidět, že se dostalo do rukou jiných lidí. Vždycky jsme mysleli, že by mohlo mít jakousi divadelní verzi, protože to bylo právě to, co se nám pořád honilo v hlavě," řekl Amrstrong. "A Michaelovi toto album, kde jsou postavy jako třeba Jesus of Suburbia opravdu přirostlo k srdci. Ale taky vytvořil nové postavy na základě našich představ a návrhů. Například postavu jménem Tunny, to je zbrusu nová postava. Nebo třeba Will, také zbrusu nová postava, o které jsme při psaní alba neměli ani zdání.
Během záběrů na zkoušky a rozhovory s tvůrci, jsme také mohli vidět herce, třeba Johna Gallaghera hrajícího postavu Johnyho (také přezdívanou Jesus of Suburbia), dále Michaela Espera jako Willa, Starka Sandse jako Tunnyho, Tonyho Vincenta jako St.Jimmyho nebo Rebeccu Naomi jako Whatsername. Je to vcelku velká, ale hlavně různorodá sbírka talentů, ovšem všichni mají jednu věc společnou - všichni milují album American Idiot.
"Pamatuji si, jak jsem jel máminým autem a jenom jsem nastartoval, okamžitě jsem si toto album pustil, co nejhlasitěji jak jen to šlo," řekl Gallagher, "a opravdu jsem cítil porozumění a souhlasil jsem s řádky jednotlivých písní, jako kdyby se mnou nahrávka přímo komunikovala."
"Toto album je jako bojový pokřik pro naši generaci," přidala se Mary Faber, která hraje Heather.
Ačkoliv některé postavy vymyslel Michael Mayer, Armstrong řekl, že jejich názory na muzikál se opravdu shodují - a myslí si, že to se bude týkat i fanoušků- to, co je bližší jeho srdci, je pravděpodobně bližší i vám. A to je nakonec to, o čem muzikál American Idiot opravdu je.
"Tito lidé mi připomínají moje přátelé, a také mi připomínají sebe samého." Řekl Armstrong. "Můžu zaručit, že to co bude předváděno na jevišti vás bude zajisté bavit," tvrdí Vincent.

Green Day >> Muzikál
Kdyby ti video nešlo přehrát tak si ho pusť >> Zde

Ještě něco o Rock Band

29. května 2010 v 10:01 | Naty-Green |  Skupina Green Day

Rock Band

Green Day : Rock Band je připravovaná hudební video hra vyvíjena společností Harmonix Music Systensm,vydaná společností MTV Games a distribuována společností Electronic Arts.Je to už v pořadí 5.vydání hry, vydané v sérii videoher Rock Band,a jako v ostatních hrách této série,se jedná o to,aby hráč mohl simulovat hraní rockové hudby a mít kontrolu nad hudebními nástroji,případně mikrofony atd.
Ve hře se objeví soundtrack,který se skládá z písní této populární punk rockové skupiny . Setlist obsahuje kolem 47 songů od songů z Dookie- jako například Bournout,Having a blast,Pulling teeth a další až po všechny písně z 21st century breakdown.
Stejně jako The Beatles: Rock Band, hra Green Day:Rock band dovolí hráčům vstoupit do děje a charakteristického prostředí pro kalifornské trio,a představí klíčové momenty z jejich kariéry,která trvá už po 3 desetiletí.
Vybráním podobizny členů skupiny- Billieho Joea Armstronga,Mika Dirnta a Tré Coola,hráči postoupí do příběhu a historie Green Day a získají přístup k místu,kde můžou odemknout více než 100 obrázků a více než 40minut ojedinělých a nezveřejněných videí a rozhovorů,vystřižených scén a různých vystoupení.
Green Day se závazili spolupracovat na této speciální edici videoher Rock Band v září loňského roku.Jedná se o hru na Xbox 360,Playstation 3 a Wii.
gd

Jak jde čas.. (Billie Joe)

27. května 2010 v 14:30 | Naty-Green |  Billie Joe Armstrong
ROK: 1987
VĚK: 15 let
UDÁLOSTI: už rok je B. J. frontmenem kapely Sweet Children
CHARAKTERISTIKA OBDOBÍ: dlouhé vlasy

ROK: 1989
VĚK: 17 let
UDÁLOSTI: změna názvu kapely na Green Day
CHARAKTERISTIKA OBDOBÍ: stále dlouhé vlasy, spíše coutry vzhled

ROK: 1990
VĚK: 18 let
UDÁLOSTI: BJA poznal Adrien, vydání EP 39/Smooth
CHARAKTERISTIKA OBDOBÍ: dredy

ROK: 1991
VĚK: 19 let
UDÁLOSTI: vydání alba 1039/Smoothed Out Slappy Hours
ALBUM: 1039/Smoothed Out Slappy Hours
CHARAKTERISTIKA OBDOBÍ: Billie se ve svém vzhledu spíše krotí

ROK: 1992
VĚK: 20 let
UDÁLOSTI: vydání Kerplunk!
ALBUM: Kerplunk!
CHARAKTERISTIKA OBDOBÍ: blond

bj

Rozhovor s Green Day pro Bravo

25. května 2010 v 19:47 | Naty-Green |  Skupina Green Day

Rozhovor s Green Day pro Bravo!!

Tre: Billie, jaká píseň Green Day ti vadí, nebo se ti hnusí nejvíce?
Billie:
Řekl bych, že píseň A Thousand Hours............., je to jen živá písnička o nějaké holce. Trochu to připomíná špatný film Johna Hughese.

Billie:Kdyby byli členové skupiny uneseni nepřáteli a vy byste se museli vyměnit s jinými z rockové branže, kdo by to byl?
Tre:
Karen Carpenter za bicíma
Billie:Koho by jste vyměnili za mě?
Tre:To je těžký. Museli bychom uspořádat nějaké zkoušky, nebo tak něco
Mike:Možná by bylo lepší, kdybychom tam jen tak někoho nastrčili a pak ho nechali otevírat pusu do zpěvu
Tre:Tak to bych vyměnil za Mikea Conana O'Briena (osoba z americké talk show)
Billie:Prohodil bych Randyho Jacksona za Mikea a Treho za Meg Whitea. Zabijácká skupina!
gd

Rozhovor s GD pro Bravo!

24. května 2010 v 15:47 | Naty-Green |  Skupina Green Day

Rozhovor s GD pro Bravo!

BRAVO: Co vás zajímá kromě muziky ?
Mike: Kempování a život na plný koule.
Billie Joe: Legalizace marihuany a podobný produktivní činnosti. Jsem
zastáncem toho, že by si lidi měli dělat, co chtěj.

BRAVO: A co skateboard ? V tom jste údajně přeborníci ...
Tre:
Jasně, miluju ten pocit, že mi je zase čtrnáct a mám špínu za nehtama.
Mike: Mě se na tom líbí, že to můžu napálit rovnou do starý babky, co se vrací s
plnejma taškama z nákupu.
Tre: Většina skejťáků totiž krade.
Mike: Všichni skejťáci jsou zloději !
Billie Joe: Proto nosej tak vytahaný hadry. Choděj po obchodě a všechno, co se
jim líbí, pod ně strkaj. Můžou se v tom nakrucovat jak chtěj a stejně
si toho nikdo nevšimne.
Tre: Znám jednoho chlápka, co jede v héráku a taky nosí vytahaný hadry. Krade
maso a pak ho prodává na černým trhu, aby měl na drogy. Přísahám na svou
čest !

BRAVO: Máte rádi snowboarding ?
Všichni:
Že váháš, řežem to i na sněhu !
BRAVO: Jakým heslem se v životě řídíte ?
Billie Joe:
Žij naplno, abys mohl chcípnout mladej !
BRAVO: Jste vegetariáni ?
Všichni: Jo.
BRAVO: A tím idiotem jste mysleli koho ?
Všichni:
No sebe určitě ne ...
gd

Green Day >> Longview

23. května 2010 v 19:47 | Naty-Green |  Green Day >> Songs
Green Day >> Longview
Jestli ti písnička nejde tak si ji přehraj >> Zde

Green Day >> Zajímavost č.9

23. května 2010 v 8:40 | Naty-Green |  Green Day >> Zajímavosti

Zahraj si Green Day

Rocková parta Green Day chystá na příští rok opravdovou bombu!!!
Nejen, že kluci stále pracují na hudebních novinkách, navíc se však sešli s týmem softwarových vývojářů a domluvili se na zajímavé spolupráci.

Chystají se totiž vydat vlastní rockovou hru! Gameska bude interaktivní, každý si tak bude moci s Green Day zahrát na pódiu jejich největší hity nebo skládat vlastní songy.

Právě teď jsou kluci s vývojáři zavřeni ve studiu a potí se nad posledními detaily hry. "Chceme, aby byla opravdu obsáhlá, aby si každý mohl vybrat oblíbený song a oblíbeného člena kapely. Aby si každý zkusil na vlastní kůži, jaké to je stát na pódiu při zběsilé rockové show," říkají o své současné práci GD. Uvidíme, jak se jim to podaří. K nám by se hra měla dostat v příštím roce.
gd

Green Day >> Zajímavost č.8

22. května 2010 v 15:28

Tom Hanks chce Green Day do filmu!

Svůj nový nápad minulý týden prozradil herec a režisér Tom Hanks: "Já a můj producent Gary Goetzman jsme se schodli na tom, že bychom rádi použili hudbu Green Day do našeho nového filmu!"

Tom chce použít celé album American Idiot a nepůjde jen o to, že by muzika Green Day zněla v pozadí jeho snímku. "Chci udělat muzikál na motivy tohoto alba," prozradil Tom.

Gary byl producentem filmového hitu Mamma Mia a Tom se netají tím, že se právě tímhle filmem inspiroval. "American Idiot je album pečlivé poskládané tak, aby tvořilo perfektní pódiovou show," tvrdí herec a v zápětí dodává: "Na filmovém plátně by mohlo dostat další rozměr."

Co na to kluci z Green Day? Souhlasí a není to pro ně žádná novinka. Z jejich alba American Idiot už totiž vznikl divadelní muzikál, který měl o velikonočním víkendu premiéru na Broadwayi.
gd

Billie Joe >> Rock Band

21. května 2010 v 18:18 | Naty-Green |  Foto Billie Joe
gd
Billie Joe.. :D