Červen 2011

Pozastavuju! ;))

13. června 2011 v 16:41 | Sweet-Dreams
Zdravím, dneska jsem se rozhodla pozastavit blog, protože příští týden pojedu do Chorvatska takže tady nebudu ;) .. Až přijedu tak sem dám zase nějaké článeky. ;D

Slepec hovno vidí!

9. června 2011 v 12:51 | Sweet-Dreams |  Ostatní
Přesně tak se jmenuje zcela nový videoklip autorů Vojtěcha Kotka, Jiřího Mádla a společnosti BRAILCOM na podporu projektu Centrum podpory pro zrakově postižené žáky.
Videoklip tě seznámí se speciálními počítačovými pomůckami pro zrakově postižené. Kompy se díky těmto pomůckám stanou doslova úžasným nástrojem - nevidomý či slabozraký pak na nich může číst a psát dopisy, vyřizovat e-maily, prohlížet internetové stránky nebo číst denní tisk. To znamená, že může plnohodnotně studovat a pracovat.

Kromě Vojty a Jirky stojí za celou akcí hlavně Jan Buchal, ředitel společnosti BRAILCOM, která tyhle pomůcky vyvíjí. "Až když jsem si s panem Buchalem potřásl pravicí, zjistil jsem, že je nevidomý. Do té doby mě to vlastně ani nenapadlo," říká k tomu Vojta, kterého Buchalův životní přístup a nadhled naprosto strhly: "Tenhle projekt je naprosto jedinečný hlavně díky němu. On se rozhodl vyslat veřejnosti vzkaz, že nikdy není nic ztraceno. Život se nám může zkomplikovat neuvěřitelným způsobem a je jen na nás, jak se s tím poperem. My s Jiřím jsme vlastně jen prostředníci!"

Kluci si v klipu nejen zahráli hlavní role, ale celý ho vymysleli a Vojta jej navíc ještě zrežíroval. "Byla to příjemná práce, sedli jsme si s Vojtěchem na kafe a při vymýšlení jsme se neuvěřitelně nasmáli," říká Jirka: "Ona je to opravdu nestandardní záležitost, ale bylo mi sympatické, že pan Buchal chtěl videoklip šťavnatý, ne jen výchovný a osvětový."

Zdroj: Barvo